Structogram - Ewa Guza

Hipokrates,  435 roku p.n.e

Corpus Hippocraticum

„Sądzę, że mózg ma nad człowiekiem ogromną władzę…
Ponadto ludzie muszą być świadomi tego, że radość, poczucie szczęścia, śmiech i żarty rodzą się właśnie tam.
To dzięki temu organowi myślimy, widzimy, słyszymy i oceniamy, co jest brzydkie i ładne, złe i dobre, przyjemne i nieprzyjemne.
To mózg sprawia, że tracimy cierpliwość, opanowuje nas strach i obawy, mamy sny, popełniamy niefortunne błędy i mamy niczym nie uzasadnione wątpliwości.
Zrozumienie ludzkiego mózgu pozwoli nam więc zrozumieć naturę człowieka.“

SYSTEM TRENINGOWY STRUCTOGRAM®

Żyjemy w czasach, które umożliwiają nam zbadanie naszego najważniejszego organu, jakim jest mózg. To dzięki komputerowym analizom fal mózgowych, scyntygrafii, pozytonowej tomografii emisyjnej lub funkcjonalnego magnetycznego rezonansu jądrowego naukowcy odkryli zasady funkcjonowania mechanizmów mózgu człowieka oraz jego wpływu na życie, umożliwiając nam wejście do świata ludzkiego potencjału i sięgniecie po rezultaty w życiu osobistym i zawodowym, jakie nie były dostępne nigdy wcześniej.

Poznaj nowoczesny i innowacyjny system treningowy, który jest prawdziwym kompasem wyznaczającym drogę do sukcesu, a zarazem: „prostotą i łatwością zastosowania w praktyce które, są niepodważalne od 3 dekad.”

Perer Stutz, Prezes Structogram® International

SYSTEM TRENINGOWY STRUCTOGRAM® INTERNATIONAL TO

Szwajcarski system szkoleniowy oparty na 40 letnich badaniach nad mózgiem biorący pod uwagę dodatkowo 7 dziedzin naukowych:

1. Antropologia – Rolf W. Schmir

2. Nauka o systemach – Reinhardow Steffensow

3. Kulturoznawstwo – dr.Cemow Geginow

4. Mikrobiologia – prof. dr. Gerhardow F. Graf

5. Psychoterapia – gr. n. med. Thomas Weitz

6. Psychologia – dr. Manfredow Clasussen

7. Ekonomia – Ralf Chin

Trening dedykowany:

RELACJE

Osoby chcące budować stabilny i pełen zrozumienia związek.

ROZWÓJ

Osoby chcące świadomie wykorzystywać swoje genetyczne predyspozycje oraz wybierać umiejętnie narzędzia i metody rozwoju.

BIZNES

Osoby chcące świadomie i z sukcesem budować swoją ścieżkę kariery.

SPRZEDAŻ

Sprzedawcy chcący sprzedawać z przyjemnością i bez ograniczeń, którzy chcą wiedzieć, jak pozwolić sobie na autentyczność i budowanie prawdziwego zaufania ze swoim klientem, by z chęcią do nas wracał i polecał innym.

LEADERSHIP

Liderzy zespołów, którzy chcą budować silne i zgrane zespoły oraz umiejętnie podsycać i utrzymywać zaangażowanie poszczególnych osób.

ZESPÓŁ

Zespoły, które chcą, aby panowała między nimi atmosfera zaufania i zrozumienia.

WŁAŚCICIELE FIRM

Przedsiębiorcy, którzy marzą o zgranym zespole i sukcesach sprzedażowych oraz chcą świadomie wykorzystywać potencjał swój jak i pracowników.

REKRUTERZY

którzy chcą posiadać w swojej gamie umiejętności rozpoznawania genetycznych predyspozycji pretendentów na dane stanowisko pracy, by podejmować jeszcze bardziej trafne decyzje.

COACHE

chcących być o krok przed myślami i zachowaniami swojego klienta, dzięki czemu w  pełni będą go rozumieć, a dzięki temu posiądą fenomenalną umiejętność pomocy w wydobywaniu potencjału.

SYSTEM TRENINGOWY STRUCTOGRAM® INTERNATIONAL

NIE JEST

 • szkoleniem zawodowym /behawioralnym,
 • testem osobowości / psychologicznym,
 • badaniem predyspozycji.

JEST

Treningiem opartym na Analizie Biostrukturalnej

 • Dowiedz się więcej

  Analizę Biostrukturalną przeprowadza się w formie bezstronnej samooceny indywidualnej w ramach intensywnego jednodniowego szkolenia. Jest dynamicznym systemem służącym poznaniu samego siebie i rozwijaniu osobowości, który deklasuje statyczne ustalenia wyników i sztywne granice powszechnie przyjętych typologii. Trener zapewnia profesjonalne wsparcie w zakresie danego obszaru zagadnienia, wprowadza w temat, odpowiada na pytania i pomaga uniknąć błędnego zrozumienia przekazywanych treści. Odpowiednio zbudowana atmosfera zaufania oraz braku poczucia oceny przez uczestników, pozwala uzyskać prawdziwe wyniki analizy.

  Prof. Dr Paul D. MacLean (Dyrektor Instytutu ds. Ewolucji I Zachowania Mózgu przy Narodowym Instytucie Zdrowia Psychicznego, Bethesda/Maryland) odnowił dawno nie przywoływaną koncepcję hierarchicznej struktury mózgu. Postrzegał on mózg człowieka, jako wtórną całość zbudowaną z trzech pierwotniej istniejących mózgów:


  •  prymitywnego – zlokalizowany w pniu mózgu, przechowuje doświadczenia milionów lat, ośrodek instynktów i uczuć zbieranych na przestrzeni całego życia,
  • bardziej rozwiniętego, będący w układzie limbicznym – mózg emocji, asertywności i walki o przetrwanie,
  • najbardziej doskonałego – znajdującym się w korze mózgowej odpowiedzialnego za racjonalne myślenie, zaplanowane działania i przewidywania.

  MacLean określił tę koncepcję mianem mózgu trójjedynego [triune brain], głosił, iż większość konfliktów pojawiających się u nas na poziomie osobowym (psychicznym) ma źródło w konfliktach współpracy poszczególnych trzech mózgów.

  Uzyskane wyniki są dalekie od sztywnej typologii. Istnieje ogółem 7 558 272 wariantów wyboru, co daje 412 możliwych wyników na tarczy Structogramu. Tarcza jest pomocą w wizualizacji wyników analizy, sprawia, że metoda jest łatwa w zastosowaniu i pełna wiarygodności. To dzięki poznaniu wyników analizy na tarczy ukazuje się indywidualne i wzajemne zależności pomiędzy trzema obszarami mózgu oraz ich bardzo zróżnicowaną gradację. Dopiero teraz możemy interpretować i zrozumieć zachowania, predyspozycje, motywacje, myśli, ograniczenia danego człowieka.

  Dzięki temu posiadamy wskazówki, konkretne metody, odpowiednie treningi wykorzystania potencjału danego człowieka w biznesie i życiu codziennym.

JEDYNY TAKI TRENING NA ŚWIECIE

GLOBALNY

Materiały szkoleniowe są z powodzeniem stosowane w 28 językach w 22 krajach.

PRESTIŻOWY

Korzystają z niego największe i najbardziej innowacyjne marki oraz firmy na świecie takich jak Coca Cola, Microsoft, BMW, Nestle, Tchibo, ING.

SKUTECZNY

Wysoka akceptacja wyników przez uczestników, która została potwierdzona badaniami przez niemiecką centralę:

Całkowite dopasowanie 96%

Częściowe dopasowanie 4 %

Brak dopasowania 1%

OBIEKTYWNY

Bezstronność gwarantuje obiektywną ocenę indywidualnego potencjału, którą uzyskujemy najpóźniej po zakończeniu procesu nauki.

NAGRODZONY

Otrzymał nagrodę “Prestiżowy Produkt Roku 2016”.

INDYWIDUALNY

Bierze pod uwagę indywidualność człowieka, dlatego celnie pomaga mu w odnalezieniu efektywnych narzędzi działania i rozwoju pasujących tylko dla niego.

INNOWACYJNY

Oparty na najnowocześniejszych zdobyczach nauki.

PROSTY

Natychmiastowa implementacja wiedzy.

NIEZMIENNY

Analiza biostrukturalna otrzymała potwierdzenie i stabilność w długiej perspektywie czasowej. Wyniki poszczególnych uczestników, pozostał niezmienny w 96,46% przypadków na przestrzeni ponad 10 lat.

CERTYFIKOWANY

Uczestnicy treningów otrzymują certyfikat poświadczający zdobyty zakres wiedzy i umiejętności płynących z danej części treningu.

EFEKTYWNY

Jeden z największych producentów samochodów w Europie przeszkolił dział sprzedaży, zadowolenie jego klientów wzrosło z 62% do 95% i utrzymuje się rokrocznie na poziomie 92% po dzień dzisiejszy.

Nadal się zastanawiasz?

REFERENCJE NA TEMAT SZKOLENIA STRUCTOGRAM:

Poziom 1

Klucz do poznania siebie

Wykorzystuj w pełni swój potencjał

Poziom 2

Klucz do poznania drugiego człowieka

Buduj umiejętnie silne relacje osobiste i biznesowe

Poziom 3

Klucz do poznania klienta

Trafiaj w najgłębsze potrzeby twojego klienta

Poziom 4

Klucz do zespołów i przewodzenia

Stań się autentycznym liderem i zbuduj mistrzowski zespół

Zapisz się już dziś!

Zapisz się już dziś!

ODBIERZ PREZENT